Pierwsze zakupy dla nowego pupila to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zwierzakami. Niejednokrotnie ciężko nam się domyślić co będzie niezbędne dla naszego psa. Zanim więc pojedziemy po naszego szczeniaka, warto przeczytać do końca ten artykuł żeby wiedzieć, co będzie dla niego niezbędne.

Karma dla psa

Karma to absolutna podstawa jeśli chodzi o rzeczy, które musi posiadać Twój pupil. Jeśli decydujesz się na psa z hodowli, dowiedz się wcześniej jaką karmą był tam karmiony. Przeprowadzka do nowego miejsca będzie bardzo stresująca dla Twojego psa, dlatego dobrze będzie jeśli przez pewien czas będzie dostał taką samą karmę jak w poprzednim domu. Najczęściej jednak hodowcy na pożegnanie dają wyprawkę dla szczeniaka, w której będzie między innymi karma, którą był karmiony do tej pory. Najpopularniejszymi karmami, jakie podaje się szczeniakom są royal canin mini i purina puppy, a to głównie dlatego, że posiadają one wiele witamin, które są potrzebne psu na samym początku jego życia.

Wyposażenie dla szczeniaka

Kolejną rzeczą, której będzie potrzebował Twój pupil, to dwie miseczki: jedna na jedzenie a druga na picie. Ich wielkość powinna być uzależniona od tego, jaki duży jest Twój pies. Zazwyczaj jednak na początku ich pojemność nie przekracza 0,5l. Jeśli chodzi o tworzywo z jakiego są wykonane, to należy unikać misek plastikowych. Mogą być one toksyczne dla zwierzaka, a w dodatku bardzo szybko się niszczą i trudno je utrzymać w czystości. Najlepiej będzie więc postawić na miskę stalową czy ceramiczną, które są trwałe i mogą posłużyć szczeniakowi, nawet jeśli trochę podrośnie. Pamiętaj, że ważna jest także obroża dla psa. Warto już od małego mu ją zakładać, dzięki czemu będzie do niej przyzwyczajony. Dodatkowo na obroży umieść identyfikator z imieniem pieska oraz z numerem kontaktowym do właściciela, w razie gdyby szczeniak zaginął. W wyposażeniu nie może zabraknąć także legowiska, które będzie jego własnym kątem.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − pięć =