Dlaczego nie można trzymać dwóch chomików w jednej klatce

Dwa chomiki w jednej klatce?

Wiele osób może wpaść na pomysł, że aby chomik nie nudził się w klatce to przyda mu się towarzystwo w postaci innego chomika. Nie jest to jednak słuszne i nie wolno tego robić. Trzymanie dwóch chomików w jednej klatce jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się naprawdę tragicznie.

Dlaczego nie można trzymać razem chomików? Chomik to samotnik…

Chomiki prowadzą samotne życie i powinny przebywać w klatce samotnie. Tylko w takiej sytuacji są one bezpieczne i mogą bez problemu przebywać w klatce. W sytuacji, gdy w jednej pojawią się dwa zwierzątka może dojść do tego, że te się pogryzą. W ekstremalnych sytuacjach może dojść nawet do tego, że jeden chomik zostanie zagryziony przez drugiego. Dla bezpieczeństwa najlepiej zatem nie decydować się na umieszczanie dwóch chomików w jednej klatce.

Dlaczego nie można trzymać dwóch chomików w jednej klatce
Walczące chomiki.

Pozornie wszystko może być w porządku

Po umieszczeniu dwóch chomików w jednej klatce w pierwszym momencie nic może się nie stać. Pozornie zwierzątka mogą się nawet zaprzyjaźnić. Jest to jednak bardzo złudne, ponieważ w praktycznie każdym momencie istnieje ryzyko, że nagle jeden drugiego zaatakuje. Wszystko może być w porządku, a po nocy jeden z chomików może już leżeć w klatce zagryziony przez drugiego. Jak najbardziej zatem należy mieć to na uwadze i odpowiednio podchodzić do samej sprawy.

Zapobiegawczość

Jako, że istnieje pewne ryzyko związane z umieszczaniem chomików w jednej klatce to najlepiej tego po prostu nie robić. Można w ten sposób naprawdę wiele zyskać i zapobiegnąć ewentualnej tragedii. Chomik będąc samemu w klatce natomiast z pewnością nie cierpi i nie pragnie mieć towarzysza. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup różnego rodzaju zabawek do klatki, które spowodują, że chomik będzie mógł świetnie bawić się będąc w klatce.

Podsumowanie

Trzymanie dwóch chomików w jednej klatce nie jest zatem rozsądne i nie warto decydować się na takie działanie. Może być ono bowiem naprawdę kiepskie w skutkach i przekładać się na poważne kłopoty z tego wynikające. Nawet chomiki tej samej rasy mogą zacząć się gryźć.

About Martyna Dworak

Wielka fanka gryzoni. Pierwsze kroki stawiałam "ratując" myszki które były dla węża mojego starszego brata. Wszystko wyszło na jaw jak 6 myszek uciekło z pokoju. Po tym zdarzeniu dostałam swoją osobistą mysz - Stefana. Obecnie właścicielka puszystego królika Beńka, trzech niesfornych myszek Zyzia, Dyzia... i Hani (3 samców to za dużo ;D ) oraz koszatniczki Jadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =