Odpowiednie żywienie psów jest bardzo ważne dla ich rozwoju. Zbilansowana dieta, odpowiednio dobrane składniki, witaminy i minerały sprawiają, że sierść tych zwierząt jest gęsta i błyszcząca, oczy nabierają blasku, a zęby są mocne.

Zazwyczaj, psy mieszkające wraz ze swoimi właścicielami, żywią się resztkami ze stołu, lecz nie jest to właściwy sposób żywienia zwierzęcia. Pełna składników odżywczych dieta dla ludzi, zawiera nieodpowiednie dla psów produkty takie jak: kości z drobiu, czekoladę, surową rybę, surowe jajka, niektóre warzywa, mleko i chleb. Wszystkie te produkty są dla psów szkodliwe i mogą wywołać objawy zatrucia pokarmowego.

Właściwe pożywienie – karma dla psów

O właściwe żywienie psa należy zadbać już w momencie, gdy szczeniak zostaje przestawiony z pokarmu matki na pokarm stały. Jest to o tyle ważne, że przyzwyczajanie młodego organizmu do prawidłowego zbilansowanego pokarmu, zapewni mu optymalną ilość wszystkich składników pokarmowych, niezbędnych do zdrowego rozwoju.

Karma dla psa szczeniaka

Jednymi z polecanych karm dla szczeniaków są doskonałej jakości karmy Orijen Puppy, ACANA HERITAGE PUPPY SMALL BREED, ROYAL CANIN, Mini Puppy, zawierające w racjonalnie wyliczonych proporcjach wszystkie potrzebne składniki pokarmowe, witaminy, oraz składniki mineralne, zapewniające dorastającym psom kompleksowe zapotrzebowanie na te mikro i makro elementy.

Karmy te składają się ze specjalnie wyselekcjonowanych różnych gatunków mięsa drobiowego, mięsa ryb, trzydziestoprocentowym dodatku warzyw i ziół, niską zawartością węglowodanów o znikomym indeksie glikemicznym, witamin, dodatku regionalnych traw rosnących na obszarze Kanady, i innych dobrze dobranych składników. W karmie brak jest glutenu, zbóż oraz dodatków syntetycznych, które mogą zakłócić prawidłowe odżywiania młodego psa.

Polecane karmy występują jako suche chrupki o umiarkowanej twardości. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji, karmy mają długi termin przydatności do spożycia, co powoduje, że z powodzeniem można je kupić w większych ilościach.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − dwa =