Mając swojego kota w domu, warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które będą stanowiły znakomitą rozrywkę dla naszego czworonożnego przyjaciela. Drapak dla kota z domkiem lub sam drapak będą znakomitą wersją jego własnego lokum, do którego szybko się przyzwyczai i to właśnie w nim znajdzie dla siebie wszystko to co, niezbędne.

Drapaki górą

Drapanie jest naturalnym zachowaniem kotów – służy to naostrzeniu pazurów, jak również pozostawieniu swojego zapachu w celu zaznaczenia terenu. Idealnym miejscem na umieszczenie drapaka dla kotów jest przestrzeń, która sąsiaduje z wejściami do domu, czyli tam gdzie pojawiają się nowe zapachy, jak również lokalizacje, przy których kociaki śpią i drzemią – przy rozbudzaniu często można zauważyć przeciąganie się oraz wyciąganie pazurków. Istotnym faktem jest także to, że koty lubią obserwować to, co się dzieje dookoła toteż zadbajmy o to, aby przy różnych wejściach można było zobaczyć inne części pomieszczeń. W ten sposób zapobiegniemy utracie jakości pozostałych elementów naszego wyposażenia, a kot będzie miał swoje terytorium. Drapak dla kota może wyglądać różnorodnie, toteż w sklepach znajdują się najrozmaitsze modele. Można je dopasować wedle własnego uznania i tego, ile ma się miejsca na jego umieszczenie.

Komplet z legowiskiem

Domki dla kotów z drapakiem są funkcjonalnym rozwiązaniem i ma się tutaj wszystko w jednym. Kot może tam spać, relaksować się a także bawić rozmaitymi gadżetami. Półki, platformy, drążki, modele pionowe oraz poziome, stylizacja dobrana wedle indywidualnych potrzeb – to wszystko znajdziemy selekcjonując kompletny drapak, w którym nie zabraknie legowiska. Koty będą musiały się przyzwyczaić do nowego lokum, ale jeśli spełnimy wszystkie warunki, to nie pozostaje nic innego jak radość z tego, że nasz pupil ma swój dom, a my możemy spać spokojniej. Pamiętajmy, że drapania nie da się uniknąć, toteż stworzenie miejsca do tego przeznaczonego będzie strzałem w dziesiątkę. Zabawy nie będzie nigdy dość, a głaskanie i obcowanie z kociakiem będzie zawsze na miejscu o każdej porze dnia.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 18 =