Koty bardziej niż psy są wybredne w kwestii swoich zabawek i przedmiotów codziennego użytku. Ze względu na to każdy właściciel musi poświęcić swój czas, aby wybrać idealną kuwetę i drapak dla kota. Przy wyborze tego drugiego warto zwrócić uwagę na różne rodzaje drapaków, które oprócz możliwości ścierania pazurów zapewniają pupilowi rozrywkę.

Klasyczny drapak stojący

Tradycyjny drapak w postaci słupa przymocowanego do stabilnej podstawy. Jest to najtańszy rodzaj drapaka, który dobrze sprawdzi się wtedy, kiedy mamy w domu jednego kota. Nie jest jednak przystosowany dla większej liczby pupili. Zaletą tego typu drapaków jest jednak to, że często są wyższe niż inne rodzaje, a więc będą idealne dla większych ras kotów. Warto również zwrócić uwagę na to, że oprócz drapaków stojących można spotkać się z płaskimi drapakami wiszącymi lub poziomymi słupami, jednak dla wielu kotów są one mniej atrakcyjne.

Drapak z legowiskiem

Drapak stojący, który prócz podstawy posiada zamontowane przy górnej części słupa legowisko. Tego typu drapaki są niewiele droższe od tradycyjnych, a dla wielu kotów są znacznie bardziej atrakcyjne. Są raczej przeznaczone dla jednego kota, jednak będą odpowiednie również dla dwóch pupili. Wadą tego typu drapaków jest to, że często są niższe od poprzedniego typu, a więc większe koty nie będą mogły w pełni wygodnie z nich korzystać.

Drapak wielopoziomowy

Drapak w postaci kilku, a nawet kilkunastu słupów na różnych poziomach. Niezwykle atrakcyjny dla dwóch i większej liczby kotów, często zawiera liczne legowiska, hamaki i wiszące zabawki, które przyciągają uwagę czworonoga. Jednocześnie z drapaka wielopoziomowego może korzystać bez przeszkód kilka kotów, co jest bardzo ważne dla właścicieli większej gromady pupili. Wadą tego typu drapaków jest ich wysoka cena – najwyższe mogą kosztować nawet kilkaset złotych – przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie dla właścicieli kilku kotów, którzy chcą zapewnić atrakcyjną rozrywkę wszystkim swoim pupilom.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + trzynaście =