Każdy właściciel psa marzy o tym, by jego pupil miał piękną i gładką sierść. W tym celu stawia na drogie i renomowane karmy, najlepsze szampony, ale do tego wszystkiego należy dodać coś jeszcze – FURminator. Narzędzie to jest polecane przede wszystkim przez tych właścicieli, których psy gubią ekstremalne ilości włosia.

FURminator – niezwykle proste i skuteczne narzędzie

Wchodząc na fora poświęcone psom, na wątki związane z dbaniem o sierść, nie sposób nie zauważyć, że wielu właścicieli poleca furminator. Jest to proste urządzenie, które wygląda prawie tak samo jak grzebień, jednak coś je wyróżnia. Zęby są bardzo gęsto ułożone i najczęściej wykonane są z metalu. Czemu to służy? Przede wszystkim furminator zastąpił znany kiedyś trymer, który ma na celu usuwanie włosów martwych i tych osłabionych – szczególnie po okresie zimowym. Sierść psa już po pierwszych dniach regularnego stosowania jest gładsza i błyszcząca, ponieważ pozostaje tylko ta, która jest zdrowa i mocna. Właściciele jakich ras psów bezwzględnie powinni stosować furminatory? Postanowiliśmy zapytać ekspertów ze sklepu zoologicznego!

Linienie a rasa

„Najczęściej zgłaszają się do nas właściciele takich raz psów jak beagle, owczarki niemieckie czy fox teriery. Mają oni ogromne problemy z ich sierścią, linieją, wypada, dlatego bez myślenia podajemy im furminatory. Po krótkim okresie otrzymujemy sygnały, że był to strzał w dziesiątkę. To urządzenie w delikatny sposób usuwa starą sierść i pomaga w utrzymaniu czystości w domu. Jest to też metoda na miła w dotyku i piękną sierść dla naszych pupili. Polecamy stosowanie furminatora nie tylko przy szorstkich i krótkich włosiach. Świetnie sprawdzą się także przy tych dłuższych, jak u west high white terierów i tym podobnych ras.” – mówi specjalnie dla nas jeden z pracowników sklepu zoologicznego.

Warto też dodać, że używanie furminatora pozytywnie wpływa na zdrowie psa, szczególnie gdy za oknem zaczynają się wysokie temperatury. Usunięcie nadmiaru sierści powoduje, że zwierzak nie przegrzewa się tak szybko i można z nim dłużej spacerować i cieszyć się piękną pogodą bez obaw o jego życie i zdrowie.