Jak umilić czasu gryzoniowi

Chomiki to jedne z najpopularniejszych gryzoni, które możemy oswoić i trzymać w domu. Bezpiecznym schronieniem dla chomika jest klatka. Przynosząc zwierzę do domu powinniśmy znaleźć, w pierwszej kolejności, odpowiednie miejsce gdzie ustawimy klatkę. Należy pamiętać o tym, że nie może być to miejsce nasłonecznione. Klatka lub akwarium, w którym przebywa zwierzak, powinno być wyłożone trocinami. Nie wolno zapominać o regularnym karmieniu i stale napełniony poidełku.

Chomik to zwierzę, które jest bardzo aktywne. Klatka jest jego schronieniem i domem ale nie zapominajmy, że on też potrzebuje zabawy i interakcji z nami. Nikt nie lubi monotonnego życia w zamknięciu. Jeśli kochacie swoje zwierzę pamiętajcie o zabawie z nim.

Jak można wesoło spędzać czas z chomikiem?

Jedną z popularnych atrakcji, którą można dostać praktycznie w każdym sklepie zoologicznym jest kula do biegania. Chomik ma ograniczone możliwości ruchu w małej klatce. Kula zapewnia mu możliwość wybiegania i rozrywkę. Zwierzę jak każda istota żyjąca potrzebuje aktywności. Kule mogą być kolorowe i przeźroczyste dzięki czemu będziemy mogli umieścić zwierzaka w środku i puścić go na dywanie. Obserwacja i nakierowywanie go sprawia wiele radości, zarówno właścicielowi jak i podopiecznemu. Dobrą zabawę może sprawić również zbudowanie labiryntu dla chomika. Jest to rzecz, którą możemy wykonać sami lub zakupić specjalny labirynt dla chomika w sklepie z akcesoriami dla gryzoni.

W Internecie również odnajdziemy mnóstwo możliwości. Całkiem ciekawą formą do zawieszenia w klatce jest hamak dla gryzonia. Chomik to zwierzę bardzo ciekawskie i z pewnością postanowi sprawdzić co nowego znalazło się w jego klatce. Spośród znanych zabawek atrakcyjny jest również kołowrotek, który umieszczamy w klatce i zapewniamy gryzoniowi atrakcję podczas długich samotnych godzin spędzony w domu. Jeśli chcemy, żeby nasz zwierzak nie nudził się w domu bez nas, w klatce możemy zamontować mu ściankę do wspinania. Jest to świetna atrakcja szczególnie jeśli na szczycie ścianki czeka na niego smaczna niespodzianka.

About Martyna Dworak

Wielka fanka gryzoni. Pierwsze kroki stawiałam "ratując" myszki które były dla węża mojego starszego brata. Wszystko wyszło na jaw jak 6 myszek uciekło z pokoju. Po tym zdarzeniu dostałam swoją osobistą mysz - Stefana. Obecnie właścicielka puszystego królika Beńka, trzech niesfornych myszek Zyzia, Dyzia... i Hani (3 samców to za dużo ;D ) oraz koszatniczki Jadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 7 =