Chomiki to jedne z najpopularniejszych gryzoni, które możemy oswoić i trzymać w domu. Bezpiecznym schronieniem dla chomika jest klatka. Przynosząc zwierzę do domu powinniśmy znaleźć, w pierwszej kolejności, odpowiednie miejsce gdzie ustawimy klatkę. Należy pamiętać o tym, że nie może być to miejsce nasłonecznione. Klatka lub akwarium, w którym przebywa zwierzak, powinno być wyłożone trocinami. Nie wolno zapominać o regularnym karmieniu i stale napełniony poidełku.

Chomik to zwierzę, które jest bardzo aktywne. Klatka jest jego schronieniem i domem ale nie zapominajmy, że on też potrzebuje zabawy i interakcji z nami. Nikt nie lubi monotonnego życia w zamknięciu. Jeśli kochacie swoje zwierzę pamiętajcie o zabawie z nim.

Jak można wesoło spędzać czas z chomikiem?

Jedną z popularnych atrakcji, którą można dostać praktycznie w każdym sklepie zoologicznym jest kula do biegania. Chomik ma ograniczone możliwości ruchu w małej klatce. Kula zapewnia mu możliwość wybiegania i rozrywkę. Zwierzę jak każda istota żyjąca potrzebuje aktywności. Kule mogą być kolorowe i przeźroczyste dzięki czemu będziemy mogli umieścić zwierzaka w środku i puścić go na dywanie. Obserwacja i nakierowywanie go sprawia wiele radości, zarówno właścicielowi jak i podopiecznemu. Dobrą zabawę może sprawić również zbudowanie labiryntu dla chomika. Jest to rzecz, którą możemy wykonać sami lub zakupić specjalny labirynt dla chomika w sklepie z akcesoriami dla gryzoni.

W Internecie również odnajdziemy mnóstwo możliwości. Całkiem ciekawą formą do zawieszenia w klatce jest hamak dla gryzonia. Chomik to zwierzę bardzo ciekawskie i z pewnością postanowi sprawdzić co nowego znalazło się w jego klatce. Spośród znanych zabawek atrakcyjny jest również kołowrotek, który umieszczamy w klatce i zapewniamy gryzoniowi atrakcję podczas długich samotnych godzin spędzony w domu. Jeśli chcemy, żeby nasz zwierzak nie nudził się w domu bez nas, w klatce możemy zamontować mu ściankę do wspinania. Jest to świetna atrakcja szczególnie jeśli na szczycie ścianki czeka na niego smaczna niespodzianka.