Automatyczna smycz dla psa znajduję się w ofercie wszystkich sklepów zoologicznych. Smycze cieszą się dużą popularnością, ponieważ są praktyczne w użytkowaniu. Niestety, mają również pewne wady. W dzisiejszym artykule skupimy się na wszystkich cechach, dzięki czemu podczas następnych zakupów łatwiej będzie Wam podjąć najlepszą decyzję.

Automatyczna smycz dla psa – Zalety:

Jak już zostało wspomniane są bardzo praktyczne w użyciu. Długość linki waha się od trzech do nawet ośmiu metrów! To rozwiązanie jest szczególnie korzystne wtedy, kiedy spacerujemy z psem po łąkach, gdzie chcemy dać mu nieco więcej luzu. Osoby, które używają smyczy automatycznych uważają również, że doskonale sprawdzają się też zimą. Pies może swobodnie hasać po zaspach, które uwielbia podczas, gdy właściciel może spokojnie iść odśnieżonym i bezpiecznym chodnikiem.

Automatyczna smycz dla psa – Wady:

Wspomnieliśmy już, że są również wady i nie omieszkamy o nich powiedzieć. Na rynku dostępne są różne modele smyczy automatycznych. Ich jakość można odróżnić przede wszystkim na podstawie ceny. W tańszych, nieoryginalnych modelach montowane są linki, które przy silniejszych szarpnięciach mogą się zrywać.

Czy warto decydować się na automatyczną smycz?

Odpowiedź na to pytanie jest niestety niejednoznaczna i każdy powinien rozważyć ją pod kątem wielu czynników:

  • Wielkość psa – nie da się ukryć, że im większy pies, tym większą ma siłę. Silne szarpanie może zakończyć się zerwaniem a to z kolei zagraża bezpieczeństwu zwierzęcia.
  • Zachowanie psa na spacerze – nie każdy pies spaceruje spokojnie. Zdarzają się takie, które nerwowo reagują na obecność innych zwierząt lub ludzi. W takich wypadkach warto zachować szczególną ostrożność i inwestować w solidne, mocne smycze. W między czasie warto jednak popracować nad zdyscyplinowaniem swojego czworonożnego pupila. Wówczas spacery będą przyjemne zarówno dla psa, jak i dla właściciela.
  • Miejsca, w których się spaceruje – smycze automatyczne pozwalają na szybką i precyzyjną regulację długości linki. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że czasami mechanizm może być zawodny. Podczas częstych spacerów w okolicach ruchliwych dróg nie zaleca się stosowania smyczy automatycznych, ponieważ mogłoby to zagrażać bezpieczeństwu zwierzęcia.

Wybór smyczy, jak się okazuje, nie jest wcale tak prosty jak mogłoby się wydawać. Każdy pies jest inny, każdy różni się od siebie charakterem oraz temperamentem. Wiecie już jakie są wady i zalety smyczy automatycznych, ale te wszystkie informacje powinniście traktować jedynie jako informację.